סַדְנָאוֹת וְהַרְצָאוֹת

היי, כיף שאתם ואתן כאן!

יש לי סדנאות קבועות שאני מארגן ומפרסם, אבל אפשר בכיף להזמין אותי לכל סוג של סדנת כתיבה, או להרצאות על סטוריטלינג, כתיבת תוכן, כתיבת סיפורים, חשיבה יצירתית ובניית טקסט. אפשר גם סתם להתייעץ איתי על בניית סדנה לעצמכם – פנו אלי בדף יצירת הקשר. אני אדם נחמד ולרוב הייעוץ הוא בחינם.

הסבב הבא של הסדנאות הקבועות (כתיבה לעסקים, כתיבה יוצרת וכתיבת סיפורים) נפתח באוגוסט 2019, בירושלים ובתל אביב, בשעות הערב. בא לכם להתעדכן לכשיהיו סדנאות? מלאו את הטופס ושלחו אלי.

 

וקצת הסבר:

סדנאות הכתיבה הקבועות שלי נחלקות לארבעה סוגים:

הסדנה לכתיבת תוכן משלבת את כל הידע שלי בשביל להסביר לכם איך בונים טקסט מגניב, מעניין וכיפי, שנשמע בדיוק כמוכן (או כמוכם). איך יוצקים ידע לתוך המון המון פוסטים, איך בונים בלוג ומה, למען השם, כותבים בו. יהיו גם מפגשים שעוסקים בסטוריטלינג, כלומר בסיפור סיפורים, וגם כאלה שעוסקים בחשיבה יצירתית. זה כל כך כיף שאני משתתף בזה בעצמי, לפעמים 🙂

הסדנה לכתיבה יוצרת מיועדת לאנשים שמחפשים יצירה, השראה, קבוצה לקרוא איתה ופסק זמן של משב רוח בלב החיים. היא נותנת בעיקר כלים ליצירה ולהשראה, והמפגשים עוסקים, למשל, בטכניקות השראה, בהתבוננות ובעיבוד של זיכרון. בתכל'ס היא מיועדת בעיקר לכותבים וכותבות בתחילת הדרך, שמחפשים סדנה שעוסקת יותר בתוכן ופחות בצורה, או לכותבים שהפסיקו לכתוב לזמן מה, ומתגעגעים לזה מאוד.

הסדנה לבניית סיפורים מלמדת איך כותבים סיפור קצר (אבל נותנת גם כלים לסיפור ארוך), בקטע הכי פרקטי שאפשר. המפגשים עוסקים, למשל, בבניית דמות, בצירי עלילה ובדרמטיות עלילתית, והסדנה מיועדת בעיקר לכותבים וכותבות שכותבים סיפורים או משתמשים בסיפורים (מעולה לעיתונאים, סופרות, תסריטאיות וכאלה), שזקוקים לכלים הטכניים של 'איך בונים סיפור' ו'איך מייצרים עלילה'. המוקד של הסדנה הוא בצורה של הסיפור, לא בתוכן שלו.

הסדנה למתקדמים מיועדת (הפתעה!) למתקדמים, וצריך לשלוח טקסט לפני כן כדי ליצור רמת כותבים אחידה, במידת האפשר. היא מיועדת בעיקר לכותבי פרוזה, תסריטאים ומחזאים,  שרוצים לעבוד על פרוייקט (למשל, סיפור ארוך) ומחפשים קבוצה איכותית שתתן להם דרייב לכתיבה, טיפים להמשך, ביקורות ותרגילים למתקדמים. זו אחלה סדנה, ואני משתתף בה בעצמי.

הסדנה לכתיבה טובה נותנת כלים פרקטיים לכתיבת טקסטים. כלומר איך, תכל'ס, כותבים טקסט טוב. זה לגמרי צורה, וממש מעט תוכן. המפגשים עוסקים, למשל, ב'פתיחות', 'תיאורים', 'דיאלוגים' וכדומה. הסדנה מיועדת לכל אדם שמתעסק בכתיבה – החל מכותבי סיפורים וכלה ביצרני תוכן שמספרים סיפור בפייסבוק בשביל הלקוחות שלהם. יש לה איזה קטע טכני, לסדנה הזו, אז אם בא לכם לדעת איך כותבים ואתם מוכנים לעבוד על זה, זו לגמרי הסדנה שלכם.