פרטים על סדנאות האביב

היי, ברוכים הבאים!

העמוד הזה מכיל פרטים ותשובות לשאלות נפוצות על הסדנאות שלי לאביב תשע"ח -אפריל 2018. אם כבר ברור לכם למה אתם הולכים להירשם, טופס ההרשמה הוא כאן.

קודם כל, הסבר על סוגי הסדנאות:

הסדנה לכתיבת תוכן משלבת את כל הידע שלי בשביל להסביר לכם איך בונים טקסט מגניב, מעניין וכיפי, שנשמע בדיוק כמוכן (או כמוכם). איך יוצקים ידע לתוך המון המון פוסטים, איך בונים בלוג ומה, למען השם, כותבים בו. יהיו גם מפגשים שעוסקים בסטוריטלינג, כלומר בסיפור סיפורים, וגם כאלה שעוסקים בחשיבה יצירתית. זה כל כך כיף שאני משתתף בזה בעצמי, לפעמים 🙂

הסדנה לכתיבה יוצרת מיועדת לאנשים שמחפשים יצירה, השראה, קבוצה לקרוא איתה ופסק זמן של משב רוח בלב החיים. היא נותנת בעיקר כלים ליצירה ולהשראה, והמפגשים עוסקים, למשל, בטכניקות השראה, בהתבוננות ובעיבוד של זיכרון. בתכל'ס היא מיועדת בעיקר לכותבים וכותבות בתחילת הדרך, שמחפשים סדנה שעוסקת יותר בתוכן ופחות בצורה, או לכותבים שהפסיקו לכתוב לזמן מה, ומתגעגעים לזה מאוד.

הסדנה לבניית סיפורים מלמדת איך כותבים סיפור קצר (אבל נותנת גם כלים לסיפור ארוך), בקטע הכי פרקטי שאפשר. המפגשים עוסקים, למשל, בבניית דמות, בצירי עלילה ובדרמטיות עלילתית, והסדנה מיועדת בעיקר לכותבים וכותבות שכותבים סיפורים או משתמשים בסיפורים (מעולה לעיתונאים, סופרות, תסריטאיות וכאלה), שזקוקים לכלים הטכניים של 'איך בונים סיפור' ו'איך מייצרים עלילה'. המוקד של הסדנה הוא בצורה של הסיפור, לא בתוכן שלו.

הסדנה למתקדמים מיועדת (הפתעה!) למתקדמים, וצריך לשלוח טקסט לפני כן כדי ליצור רמת כותבים אחידה, במידת האפשר. היא מיועדת בעיקר לכותבי פרוזה, תסריטאים ומחזאים, שרוצים לעבוד על פרוייקט (למשל, סיפור ארוך) ומחפשים קבוצה איכותית שתתן להם דרייב לכתיבה, טיפים להמשך, ביקורות ותרגילים למתקדמים. זו אחלה סדנה, ואני משתתף בה בעצמי.

שנית, פרטים טכניים:

פרטים מעודכנים ללא מחיר.JPG

 

הסדנה בתל אביב היא בשיתוף בית המדרש ליצירה של 'יקר תל אביב'

שלישית, שאלות נפוצות:

– איך נרשמים?

נכנסים לטופס הזה וממלאים אותו. אני יוצר אתכם קשר, אנחנו מדברים והופ, אתם בפנים.

– אין כתיבת תוכן בירושלים? אין כתיבה יוצרת בתל אביב?

אם יהיה ביקוש, כנראה ששתיהן יהיו. פשוט היכנסו לטופס, מלאו את הפרטים שלכם וב'אחר' פשוט מלאו את הסדנה המבוקשת, ימים אפשריים וכל פרט מידע שיעזור לי. טוב? זה ישתלם לכם, אני מבטיח.

– כמה זמן הסדנאות האלה רצות? אפשר לשמוע משתתפים קודמים?

אני מנחה את הסדנאות האלה כבר שש שנים, ולכל סדנה יש כבר כמה וכמה מחזורים בעברה. זה הסבב ה15 של הסדנה לבניית סיפורים, הסבב ה16 של הסדנה לכתיבה יוצרת, הסבב השלישי של סדנת המתקדמים והסבב השני של כתיבת התוכן. רוב המשתתפים חוזרים לסדנאות נוספות – בין אם סבב נוסף של אותה סדנה, ובין אם לסדנאות מתקדמות או אחרות. אפשר לקרוא המלצות של משתתפים בדף הפייסבוק של הסדנאות.

– זו סדנה רק לדתיים? רק לצעירות? מי מגיע לסדנאות שלך?

קודם כל – לא, הסדנאות פתוחות לכולם, מגיל 18 ומעלה, ללא הבדל דת, גזע או מין. בסבב האחרון היה איזון כמעט מיסטי בין כמות החילונים והדתיים, בסך הכל, (וגם ארבעה חרדים/ות). גיל המשתתפים נע בין 16 (הצעירה ביותר) ו45 (המבוגר ביותר). אבל קחו בחשבון שאני לא יכול להבטיח שום איזון או שילוב בסדנה עצמה.

– אפשר לבוא לסדנת ניסיון?

לא, מצטער.

יחד עם זאת, יש תנאי ביטול ואפשר להשתתף בסדנה אחת ואז לבטל – בהתאם לתנאים שכתובים כאן, בתחתית הדף.

– השעות והימים לא מתאימים לסדנה שאני רוצה 🙂

אויש, בעסה.

אבל היי, אל תאבדו תקווה! בטופס ההרשמה יש אופציה לכתוב לי שאתם רוצים סדנה לכתיבה יוצרת ביום אחר, או סדנת בניית סיפורים בשעה אחרת. תכתבו! אם יהיו מספיק מתעניינים, אני אנסה לפתוח קבוצה נוספת בזמן ובמקום שמתאים לכם.

וחוצמיזה, יהיו עוד סבבים, וסדנאות אחרות וחדשות יוצאות אט אט לחלל האוויר,פשוט תעקבו 🙂

– אני חיילת / סטודנט / משוחררת טרייה / זוג צעיר עם ילדים, אפשר…?

מי שצריך הנחה, שידבר איתי 🙂

123456234

———————–

תנאי הרשמה וביטול:
ההרשמה תיכנס לתוקף והמקום נשמר רק עם התשלום על הסדנה | ניתן לבטל הרשמה במהלך שלשת הימים שלאחר המפגש הראשון, ובמקרה כזה – התשלום יוחזר כולו, למעט חמישה עשר אחוזים; דמי ביטול עסקה ושיעור החלק היחסי בסדנה | פתיחת סדנה מותנית בכמות נרשמים. במקרה ולא תפתח סדנה, הכסף יוחזר במלואו | הזכויות על החומר המועבר בסדנה שמורות ליהודה גזבר |