ספר בחודש (NaNoWriMo 2020)

ביום ראשון עוד שבוע וחצי מתחיל חודש נובמבר, שבימים כתיקונם מוקדש לכתיבת ספר שלם (מה שמכונה בארצות הנכר ננוריימו, National Novel Writing Month), ותכל'ס חשבתי על זה שקורונה וגם ככה אין מפגשים פרונטליים לסדנאות אז אולי זו הזדמנות טובה לשבת לכתוב את הספר ההוא שהתחלתי לפני חצי שנה ומונח מאז במגירה הוירטואלית.

בקיצור מה אני מציע. אני מציע קבוצה שתכתוב ביחד לאורך חודש נובמבר, כלומר שתעדכן על קצב התקדמות אישי ותשתף רעיונות ומחשבות ותפתור בעיות בכתיבה, עם טיפים לכתיבה שאני אעלה – כל זה בתשלום דמי רצינות בלבד, לסינון.

המטרה היא לצאת עם טיוטה ראשונית (או רוב של טיוטה ראשונית) לספר פרוזה בסופו של החודש.

כמה זה דמי רצינות זו שאלה טובה. בגדול זה צריך להיות מספיק כדי שיהיה אכפת לכם, כלומר משהו שיתן דרייב להתחייב ולעבוד. להערכתי, סביב ה100 שקל זה תשלום הוגן. אם הסכום הזה גדול עליכם, דברו איתי בבקשה ונוריד את המחיר – המטרה היא לא לגרום לכם להוציא כסף, אלא לגרום לכם לשבת לעבוד.

הקבוצה בפייסבוק (תהיה קבוצת וואטסאפ מלווה, למחשבות תוך כדי).

מה יהיה בקבוצה?
– חבורה של אנשים ונשים כותבים וכותבות שרוצים לכתוב ספר במהלך חודש.
– טיפ כתיבה יומי
– עצות לתכנון, בנייה וכתיבה
– אני לא מתחייב למשב את כולם, אבל אשתדל מאוד – ולכל הפחות בסוף, לקרוא את הספר שיצא, לחוות דעה ולייעץ.
– מפגשי כתיבה בזום למי שמעוניין (לא סדנה, ולא בהכרח בהנחייתי)
– תרגילים ואתגרים להשראה

איך מצטרפות?

לוחצות כאן.

כמה שאלות, כמה תשובות:

האם צריך לבוא עם רעיון? לא.

האם צריך להיות ברמה מסויימת? גם לא.

אני די עסוקה, צריך לפנות לזה זמן במיוחד? לא. כלומר כן, צריך מחוייבות, אבל זה הזמן שלך. אם אין לך זמן, אולי זה לא רעיון טוב.

ההרשמה הזו מחייבת למשהו? כן ולא. היא מחייבת לרצינות והשתתפות, אבל אף אחד לא יעלה אותך על המוקד אם לא יקרה כלום. ההפסד יהיה שלך.

רלוונטי גם לספר שירה או ילדים? בעיני לא. זה פרוייקט שמיועד לכתיבת פרוזה שמיועדת, נניח, לגילאי 9 ומעלה. אבל היי, הבחירה שלך. אם תבואי עם ספר שירה, נעבוד עליו.

לא רוצה לכתוב ספר שלם, רק סיפור או נובלה, זה גם מתאים? שאלה טובה. חלק ניכר מהעבודה מוקדשת לאינטנסיביות, כששלב העריכה והשקיעה מגיע אחר כך. אני מציע להצטרף בכל זאת, כי זה נותן מסגרת ואנשים לעבוד איתם, ומקסימום אם מסיימים לכתוב – לשבת לשכתב או לעבד.